11:00-16:00

קבוצות טיפוליות

קבוצות בנווה צאלים

במהלך תקופת ההתבגרות נע מרכז הכובד בהתפתחות אל היחסים עם קבוצת השווים. החיים המשותפים האינטנסיביים במסגרת הפנימייתית מעצימים עוד יותר את תפקיד החברה בחיי הילדים המתבגרים. אנרגיות רבות מושקעות בקבוצה, וההשתלבות בה הופכת להיות משימה התפתחותית מרכזית בתהליך גיבוש הזהות.

אנו רותמים חלק מהאנרגיות ואת הדינמיקה הייחודית הנובעת מיחסי הגומלין בין הילדים לטובת התהליך החינוכי-טיפולי. לשם כך אנו מקיימים פעילויות קבוצתיות חווייתיות בתחומי עניין מגוונים, כגון תנועה, ספורט, מוזיקה, שדאות ועוד. פעילויות אלה מאפשרות לנתב אל המרחב הקבוצתי התנסות ברכישת כלים ומיומנויות חברתיות מרכזיות, כגון שיתוף, נתינה וקבלה, ניהול שיח והידברות, שליטה עצמית, פיתוח יכולת מעורבות, לקיחת אחריות ועוד.

קשר ומיניות

קבוצות קשר ומיניות

בעידן הנוכחי, ילדים נחשפים כבר בשלב מוקדם של התבגרותם למידע ולתכנים מיניים הנגישים במדיה. לרוב מוצגים תכנים אלה בצורה מעוותת, ולעיתים אף פוגענית.


קרא עוד

DBT

קבוצת מיומנויות DBT

מתבגרים בעלי קשיים משמעותיים בוויסות, לרוב מרגישים כי הסביבה שלהם מתקשה להבין את חוויותיהם. בנוסף הם מתקשים לווסת את עוצמת הרגשות שלהם בדרכים יעילות

קרא עוד

תנועה ושליטה

קבוצות תנועה ושליטה

יש כלים רבים בהם ניתן ללמד התנהגות חדשה או לשנות דפוס התנהגות קיימים. אחד היעילים ביותר הינו תנועה.קרא עוד

הרפתקה בטבע

קבוצות הרפתקאה בטבע

מרכז הרפתקה בטבע בנווה צאלים עוסק בשאלות רבות. האם יש בחיינו מרכיב של הרפתקנות? עד כמה הוא מרכזי? האם אנו חווים אותו בחיי היומיום?

קרא עוד

בטוקדה דינמית

קבוצת בטוקדה דינמית

סדנת הבַּטוּקָדה הדינמית היא מודל טיפולי ייחודי לעבודה קבוצתית. הסדנה נבנתה במהלך עבודה של מספר שנים עם ילדי נווה צאלים.

קרא עוד

שיחות בתים

קבוצות שיחות בתים

אחת לשבוע מתכנסים ילדי כל לובי למפגש שבועי - "שיחת לובי". המפגש מלווה ומונחה על ידי מספר אנשי הצוות קבועים


קרא עוד