21:00-22:00

ליווי לשינה

לקראת השעה 20:30 מתחילות להיסגר הפעילויות ברחבי הפנימייה. האורות בלובי שבבתים מעומעמים, והילדים עושים את דרכם חזרה ללובי הנקי, המסודר והשלֵו, המוכן למלא את תפקידו כגשר בין היום שהיה ובין סיומו הקרב. על השולחן המרכזי מחכה לילדים מִנחת לילה: משהו קטן וטעים, שונה בכל יום, שהוכן במהלך הערב בשיתוף עם הילדים. ילדים המגיעים מהפעילויות בחוץ נכנסים ללובי, וילדים ששהו בערב בחדרם יוצאים אל הלובי, ובשלושים הדקות הבאות הם מבלים יחד בשהייה משותפת: באכילה, בשתיית משקה חם או קר, בשיחה ובמשחק.

חשיבותו של זמן הליווי לשינה

שעות הערב הן זמן מיוחד. עבור ילדים רבים בנווה צאלים אלו אינן שעות קלות, והם זקוקים לליווי לנוכח החרדות שמזמנות להם שעות הלילה. ילדים אחרים מחכים לזמן האישי והקרוב יותר עם אנשי הצוות, שלא תמיד מתאפשר לאורך שעות היום. על כן הליווי לשינה נבנה כך שידמה ככל הניתן לזה שבבית: הבאת מגבת נקייה וסידור המיטה, הכנת שוקו בדיוק כמו שכל ילד אוהב ורחשי רקע של שטיפה וייבוש כלים.

ההכנות לקראת השינה

בשעה 21:00 הלובי מתרוקן, והילדים נכנסים לחדרים. המנחים מסייעים להם בשלבי ההתארגנות לשינה. ליווי זה משתנה בהדרגה עם השנים ולנוכח רצונותיו וצרכיו הייחודיים של כל ילד. עם הזמן מכוונים את הילדים להתארגנות עצמאית יותר.

בשעה 21:30 האור הגדול בחדר כבה, והאורות הקטנים נדלקים. בשלב זה הילדים כבר מצויים במיטות, והמנחים יושבים איתם, משוחחים או משחקים. ילדים רבים בכל הגילים נהנים מהקשבה לסיפור מהספר האישי או ממגוון הספרים והסיפורים המצויים בנווה צאלים בשפע.

בשעה 22:00 האורות כולם כבים, המנחים מאחלים לילדים לילה טוב וממשיכים לישיבת הלילה. הם משאירים מאחוריהם לובי נקי ומסודר, המוכן לקבל את הילדים בתחילתו של יום חדש.