קבוצות טיפוליות

קבוצת הרפתקה בטבע

מרכז הרפתקה בטבע עוסק בשאלות כגון, האם יש בחיינו מרכיב של הרפתקנות? עד כמה הוא מרכזי? האם אנו חווים אותו בחיי היום יום? מהי הרפתקה, ועוד בחוץ, בטבע? ומה הקשר לחיינו בעידן המודרני? כדי לחקור את התשובות, אנו מקיימים קבוצות שונות העוסקות בנושא.

תחום ההישרדות בטבע

התחום שמייצג את המרכיב ההרפתקני הוא “הישרדות בטבע”. השאלה הראשונה שנשאלת היא מהי הישרדות. אנו מבינים שהישרדות בטבע היא היכולת לספק את צרכינו הבסיסיים ביותר מהסביבה הטבעית שבה אנו נמצאים, ואז עולה השאלה: מהם צרכינו הבסיסיים? לאחר שמגלים מהם אותם צרכים, מוצאים דרכים לענות עליהם. אך במהלך העבודה מתברר שצרכינו אינם רק אוכל, מים ומחסה, ושצרכינו בטבע דומים בעצם לצרכינו הבסיסיים בכל סביבה, בכל מקום ובכל זמן. לכן יש משמעות להתפתחות וללימוד של הנושא גם עבור חיי היום יום שלנו, מעבר לפיתוח היכולת לשהות בסביבה טבעית ופראית בביטחון ובהנאה.

המסעות של מרכז הרפתקה בטבע

המסעות המתקיימים לאורך השנה הם הזדמנות ליישום של ההתנסות, ההתמודדות, הידע והיכולת שנרכשו בנווה צאלים – בסביבה טבעית. המעבר אינו מובן מאליו. לכל קבוצה יש מסע המותאם ליכולותיה ולרמתה. המסע מתקיים לקראת סיום השנה כסיכום לפעילות השנתית של הקבוצה במרכז. לפרטים על סוגי המסעות.

נווה צאלים - קבוצת הרפתקה בטבע